Що таке наливна підлога. Види. Переваги та недоліки.
Наливна підлога або “рідкий лінолеум” – це безшовне полімерне покриття, що наноситься наливом і використовується для ідеального вирівнювання підлоги. Зовні таке покриття чимось нагадує звичайний лінолеум, а ось на дотик плитку. Така підлога ідеально рівна, у неї немає швів і зазорів. Товщина підлоги від 1 до 7 мм.
Класифікація наливної підлоги.
Існує 2 види наливного покриття: мінеральне та полімерне.
Перший вид наливної підлоги – суміш цементу та різних наповнювачів. Таке покриття використовують тільки для вирівнювання поверхні з подальшим укладанням ламінату, плитки і т. п. Усі мінеральні суміші ділять на три види:
- Базова – використовується для початкового вирівнювання поверхонь з бетону або цементу, нахили яких досягають 80 мм. Отримане покриття необхідно додатково вирівнювати сумішшю середнього шару.
- Середня – використовується для покриттів з нерівностями до 30 мм.
- Фінішна – використовується для вирівнювання основ, на цю суміш проводиться наступне укладання підлоги.
Полімерні покриття використовуються в тих приміщеннях, підлога в яких повинна бути стійкою до стирання та механічних пошкоджень, а також хімічно безпечною.
Розрізняють такі види полімерних підлог:
Епоксидні – вологостійкі, міцні до механічних та хімічних впливів, стійкі до дії лугів, олій, кислот. Епоксидне покриття використовується лише у закритих приміщеннях зі спеціальними санітарно-гігієнічними нормами.
Епоксидні уретанові. Такі полімерні підлоги наливають у приміщеннях з інтенсивним рухом – паркінгах, платформах. Вони мають підвищену міцність, не стираються, але при цьому залишаються еластичними.
Поліуретонові – зносостійкі підлоги, стійкі до високих температур, хімічних речовин і кислот, термін служби перевищує 20 років. Крім того, поліуретанові підлоги безшовні та гладкі, на них не збирається пил, до того ж вони дуже естетичні зовні.
Метилметакрилатні – найменш популярне покриття через складності укладання. Ці підлоги найбільш нестійкі до навантажень у порівнянні з іншими видами.
Плюси та мінуси наливних покриттів
Наливна підлога, як і будь-яке інше покриття для підлоги, також має свої мінуси та плюси. Якщо розглядати його в порівнянні з іншими покриттями, то перший і незаперечний плюс термін служби. У правильно налитої підлоги він близько 40 років, а ось у звичного лінолеуму всього 15, у ламінату – максимум 12.
Але лінолеум і ламінат завжди можна зняти і покласти інший, крім того, у них явно багатший вибір кольорів. У порівнянні з плиткою – традиційним покриттям ванн, кухонь і балконів, наливна підлога більш функціональна – у нього немає швів і вона більш стійка до механічних пошкоджень.
Переваги:
естетичний зовнішній вигляд, відсутність швів та стиків;
термін експлуатації близько 40 років;
стійкість до вологи та хімічних речовин;
простота збирання – наливне покриття можна очистити за допомогою звичайної води, без застосування спеціальних розчинів;
нетоксичний та пожежобезпечний;
таке покриття можна зробити самостійно лише за день.
Недоліки:
в порівнянні зі звичними покриттями для підлоги вибір дизайну невеликий;
через тривалий термін служби може просто морально застаріти і набриднути господареві;
дешеве наливне покриття під дією сонця може жовтіти;
складність підготовчих робіт – вирівнювання поверхні та шпаклівка;
у разі потреби підлогу дуже складно зняти.
Порівняння виробників наливних сумішей
Суха суміш.
Найбільш популярними виробниками наливних підлог є Старатели, Bergauf, Litokol, Основит та Ivsil. Суміші кожного з них мають свої плюси, так і мінуси, тому для правильного вибору необхідно визначити основні критерії. Для наливних сумішей це економічність, швидкість висихання, зручність використання, надійність, сфера використання.
Найбільш економічна суміш Основит Скорлайн Т-45 – витрата близько 13 кг на квадратний метр приміщення, товщина покриття 10 мм. Якщо таку ж площу залити Bergauf Boden Zement Final, то знадобиться 17 кг суміші, причому вартість її кілограма в 1,5 рази вища.
Швидкість висихання сумішей Основит близько 2,5 години, Litokol – близько 3 годин, Ivsil і Старатели – 4 години, Bergauf – 6 годин. При виборі конкретної суміші зверніть особливу увагу на цей параметр, особливо в тому випадку, якщо в приміщенні, що ремонтується, складно контролювати рівень вологості.
В принципі, всі суміші надійні та зручні при нанесенні. Єдине, на чому ще варто загострити свою увагу, на яке покриття можна наносити ту чи іншу суміш.
Вартість наливної підлоги залежить від того, суміші якої фірми Ви будете використовувати, а також як проводитиметься укладання – самостійно або за допомогою укладачів. Також на ціну впливає площа приміщення та матеріал основи. У середньому 1 кв. м. наливної підлоги в житловій кімнаті буде коштувати не менше 40 у.о., 3D підлоги від 180 у.о., вартість роботи будівельників – від 8 у.о.